KARTON ÇANTA MODELLERİ ve ÖZELLİKLERİ

karton çanta modelleri ve özellikleri hakkında

karton çanta modelleri
karton çanta modelleri


Bursa’da Karton Çanta  (Fiyatları görmek için) Günümüz gelişen teknolojisi kolay üretim ve beraberinde hızlı tüketimi getirmektedir.
Kolay üretim ve hızlı tüketim ile doğru orantılı olarak da binlerce yeni ürün alıcılarına ulaşmak üzere piyasaya sunuluyor.
Tüm bu döngü günümüz hızlı tüketim ağını oluşturuyor. Bu ağ içerisinde alıcıya en iyi şartlarda ulaşmak isteyen firmaların alıcıya nitelikli ürün ve doğru reklam yöntemlerini kullanması bir gereklilikten öte zorunluluk halini almıştır. Bu anlamda firmalar tarafından karton çanta hem etkili reklam hem de nitelikli ürün olarak üretilmekte alıcıya sunulmaktadır.

Özellikle son yıllarda Bursa‘da karton çanta firmalar tarafından çok daha fazla tercih ediliyor.
Öyle ki; Karton Çanta, Kağıt Çanta bir çok sektörün ürettiği ürünün taşınması ve tanıtılmasında tüm ihtiyaçları üst seviyede karşılamaktadır. Satıcı firmanın ürün özelliğine göre istenilen ebat ve kağıt kalitesinde üretilerek kolay taşınabilirliği sağlarken, satıcı firmaya ait amblem ya da sloganın da üzerinde yer almasıyla potansiyel müşteri algısında anlık reklam yöntemiyle etkili bir tanıtım sağlamaktadır.

Alternatif olarak poşet çanta kullanan firmaların yanında karton çanta kullanan satıcı firmanın özellikle şıklık ve kalite bakımından alıcı gözünde marka itibarı çok daha yüksektir. Bunların yanı sıra kanserojen madde içermemesi ve aynı zamanda geri dönüşüme uygun bir malzemeden üretiliyor olması hem çevre sağlığı hem de insan sağlığı açısından önemli özellikleri arasında yer alır.
Görselli AçıklamaGörseller

Üretiminde kullanılan malzeme türlerine göre karton çanta çeşitleri nelerdir?

  • Amerikan Bristol Karton: Dayanıklılığı oldukça yüksektir. Bir tarafı mat bir tarafı parlaktır,  sert olması, ön ve arka tarafının beyaz olması baskı kalitesi iyi sonuç verdiği için tercih edilir.
    Üretici firmaların ise en sık tercih ettiği karton çanta malzeme türüdür.
  • Kuşe Karton: Mat ve parlak olmak üzere 2 çeşide sahip bir karton çanta malzeme türüdür. (Karton Çanta için önermiyoruz.)
  • Kroma Kartonlar: Baskı yüzeyi beyaz, iç yüzeyi ise gridir. Bu sebeple maliyeti düşük ve en hesaplı karton çanta malzeme çeşididir. ( Bristol kartona göre daha yumuşaktır.)
  • Geri Dönüşümlü Kraft Karton: Geri dönüşümle elde edilir. Gri renklidir. Maliyeti düşük bir karton çanta malzeme çeşididir.

KARTON ÇANTA MODELLERİ ve ÖZELLİKLERİ. öğesini yorumlayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.