Ambalaj Bursa

Yeni ambalaj yaptırmadan önce buradaki açıklamaları muhakkak okumanızı öneririz. Sizin için çok önenli bilgiler olabilir.

Ambalaj Bursa sitemizdeki karton Çanta, karton kutu ve tüm ambalaj ürünlerini Şeyma Ambalaj olarak
Bursa / osmangazi ilçesinde üretim yapmaktayız.

Karton çanta İmalatı : Dikey ve yatay karton karton çantalarda tüm firmaların ambalaj ihtiyaçlarını elimizdeki çok çeşit ölçüler ile firmalara kalıp ücreti yansıtmadan en hesaplı en ekonomik fiyata her çeşit ambalaj ihtiyaçlarını adet sınırlaması olmaksızın karşılamaktayız.

Gömlekçi, ayakkabıcı, konfeksiyon, dershane, okul, özel okullara, sürücü kursu ve eğitim kurumları, kuyumcu, gözlükçü, saatçi ve kozmetik ürünleri satan firmalara, Fuarlara katılan firmaların Bursa’da ki karton ambalaj firmamızda karton çanta, özel kurdeleli, el geçmeli , kordon örme ipli, kağıt poşet, takviyeli kağıt çanta taleplerini karşılamaktayız.

Karton çantalarda Amerikan Bristol karton
, kroma karton, kuşe karton, ve geri dönüşümlü kraft kartonlar kullanılarak yapılır.

İMALAT: Selefon dediğimiz yüzey kaplamalarda ister parlak ister mat Selefon olarak müşterilerimizin tercihine bağlıdır.
Karton çantalarda Minimum 230 gr m² maksimun 300 gr m² karton kullanmaktayız.

Karton çantada en ideal karton ithal olan Amerikan Bristol’ dür. Sertlik bakımından ve her iki yüzeyinin beyaz olmasından dolayı kalite bakımından önerdiğimiz bir karton çeşididir.

Fiyat bakımından hesaplı karton çanta talep edenlere Krome karton öneriyoruz.

Karton çantalarda kuşe karton önermiyoruz.
Tüm kartonlarda baskı mükemmel sonuç verir. Çok renkli (CMYK – resim) baskı, Yaldız ve helogram baskı, Ultraviyole Lak veya Gofre (kabartma) uygulaması yapılırsa ayrı bir güzellik ve hava vermektedir. Ayrıca Karton üzerine metalize veya renkli selefon kaplamalı ürünlere varak yaldız baskı mükemmel görüntü sağlar ve örünüş bakımından eşsiz bir ürün olur.KRAFT KARTON: Naturel ve %100 doğa dostu olan kraft, son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir.Her ürünün üzerine istenilen baskı uygulanır.Ebatlar müşterinin isteği doğrultusunda yapılır.


 


Ürünün Ebadına, şekline ve kullanım alanına göre karton gramajı karton özelliği belirlenir. karton ambalaj yaptıracak müşterilerimize kendileri için en uygun ürünü önermekteyiz.

Karton kutu üretimi : Pastane kutularının tüm çeşitlerini, hediyelik kutular, kebap ve lahmacun kutuları, tüm içecek ve
 gıda kutuları, popcorn (patlamış mısır) bardağı, otomotiv ve yan sanayi kutuları, bilgisayar sarf malzeme kutuları, ve ayrıca sıvamalı oluklu kutuları da yaparak Türkiye geneline ve tüm firmalara hizmet vermekteyiz.

ÜretimiBaklava ve gıda kutularının değişik ebatları farklı görünüş şekilleriyle, istenilen doğrultuda dış kaplama parlak, mat veya selefonsuz yapılır.
Pastane kutularında 400-450 gr m² krome karton kullanıyoruz.

ilaç kutusu, sabun kutusu, maske kutusu, karton şapka, patlamış mısır kutusu, kutusu gibi ürünlerde içine konacak ürüne göre ortalama 300 gr m²  Amerikan Bristol veya Krome karton kullanıyoruz.

Mini kutularda, çeyrek altın kutusu, tekli lokum kutusu, tekli baklava kutusu ve buna benzer kutularda ortalama 250 – 300 gr m²  Amerikan Bristol veya Krome karton kullanıyoruz.

Otomotiv kutalarında  ve otomativ yan sanayi kutularında 350 – 450 gr m²Amerikan Bristol veya Krome karton kullanıyoruz. İçine konacak ürünün değerine ve ağırlığına bağlı olarak oluklu ondile üzerine 300 gr m² krome karton sıvama yaparak üretim yapıyoruz. 

İç kaplama ise metalize, sedef veya selefon yapılarak her kalitede üretim yapılır. Karton kutular her ebat yapılabildiği gibi her renk baskı yapılabilir. Yaş pasta kutularının değişik ebatları farklı görünüş şekilleriyle, farklı renk ve desenleri ile baskı yapılır. Selefonlu ve selefonsuz, mat veya parlak olarak istediğiniz kalitede üretim yapılır.

İmalatımızda istenilen karton çeşitleriyle istenilen karton gramajı ve her çeşit karton kullanılarak firmaya özel baskı ile üretim yapmaktayız.

Her türlü Karton çanta – Karton Kutu ürün ambalajı yapılırken nelere dikkat edilmelidir.

Ambalajın ebadına göre karton, kağıt ve benzeri ürünlerin iyi seçilmesi gerekir. Ambalaj kartonun doğru seçilmemesi yapılan ambalajın kalitesini düşürür. Örnek olarak küçük bir karton çantaya veya küçük bir karton kutuya kalın gramaj ve büyük karton çantaya veya büyük karton kutuya ince gramaj kullanmak ürünün kalitesi açısından çok önemlidir.

Ambalajlarda yapılacak ambalaja göre karton gramajı, kartonun yüzeyi, karton sertliği ve karton cinsi gibi bir çok özellik ile karton kalitesi çok iyi tespit edilmelidir. yapılan ambalajda esneme payı muhakkak olmalıdır.

Her kalın ambalaj kaliteli ve her ince ambalaj kalitesiz
değildir. Ürün ebadına göre karton cinsi iyi seçilirse ürün kaliteli olur.

ŞEYMA AMBALAJ olarak 20 yıllık tecrübemiz ile 
SİZ AMBALAJ İŞİNİZİ TECRÜBELİ EKİBİMİZE TESLİM EDİN.

Kağıt: 150 gr m²’ye kadar olan ürünlere kağıt kenir. 
(30 ile 70 gr m² arası kese kağıt yapımında,
70 ile 120 gr m² arası kağıt poşet üretiminde kullanıyoruz.)

Kalın Kağıt: 150 ile 200 gr m² arasındaki ürünlere kalın kağıt denir.
Bir başka açıklaması ise sıkıştırılmış orjinal kağıt denir.
(Mukavva kutulara sıvama olarak kullanıyoruz)

Karton: Ofset baskıya uygun karton 200 ile 450 gr m²’ arasındaki ürünlere karton denir.
(Bu kartonu karton çanta ve karton kutu yapımında veya katalog veya kapaklarında kullanıyoruz.
karton çanta ve karton kutu ile ilgil kullandığımız gramajlar karton çanta üretimi ve karton kutu imalatı ile ilgi üstteki açıklamalarda görebilirsiniz.
)

Ancak standarlarda 225 gr m² üstüne mukavva karton da denir.
Karton ile mukavvanın en ayırıcı özelliği ofset baskıya uygunluğu ile karton yapımında kullanılan hamurundaki selüloz karışımı, esnekliği, yapı ve yüzeyiyle alakalıdır.

Mukavva Karton: Bu ürün bir çok yerde kullanıldığı gibi ambalaj sektöründe kutu yapımında üzerine ofset baskıya uygun kalın kağit sıvama (yapıştırarak) yapılarak katon kutu yapımında kullanılan üründür. 
Çok duyduğumuz mukavva sıva karton bu kartondan yapılır.

Amerikan Bristol Karton: Ambalajlarda en ideal karton ithal olan Amerikan Bristol’ dür. Sertlik bakımından ve her iki yüzeyinin beyaz olmasından dolayı kalite bakımından önerdiğimiz bir karton çeşididir.

Krome Karton: En hesaplı ve maliyeti düşük ürün yerli malı olan krome kartondan yapılır, bu kartonun baskı yüzeyi beyaz, içe gelen kısmı ise gri olduğundan maliyeti oldukça düşürmektedir.

Kuşe Karton: Her iki yüzeyi de aynıdır. Amerikan Bristol’e göre daha yumuşak kartondur. Karton çantalarda ve karton kutular kuşe karton önermiyoruz.

Kraft Karton:
Naturel ve %100 doğa dostu olan kraft, son zamanlarda oldukça tercih edilmektedir.

Her ürünün üzerine istenilen baskı uygulanır.

Karton çantalar : Karton çanta ile ilgili daha fazla detay için Ürünlerimiz → karton çantalar menüsünde görebilirsiniz.

Hediyelik karton çanta : hediyelik kartonlar parakende olarak online mağazamızdan satın alabirsiniz.
Daha fazla resim görmek için hediyelik karton çanta linkine tıklayanız.

Kağıt poşet : daha fazla kağıy poşetler ile ilgili seçenek ve çeşitlerini menüdeki Ürünlerimiz → kağıt  poşetler bölümünde bulabilirsiniz.

Karton kut : Karton kutular ile ilgili daha fazla detay için Ürünlerimiz → karton kutu menüsünde görebilirsiniz.